niedziela, 2 listopada 2014

Powiedzcie innym "Kochani, będziemy mieli dziecko!" ;-)

Te z Was, które zaglądają tu regularnie wiedzą o mnie dwie rzeczy: spodziewam się dziecka i planuję ślub. Obydwie pochłaniają bardzo mocno nawet gdy standardowo występują jedna po drugiej, a gdy ktoś wpadnie na szalony pomysł połączenia ich jest jeszcze weselej. U nas najpierw 1,5 roku temu były zaręczyny. Do ślubu już pozostało kilka miesięcy. W kwietniu powiemy sobie " tak", a będzie nam przy tym towarzyszył nasz Maluszek, który na przełomie lutego i marca pojawi się na świecie.
W całym tym zamieszaniu warto pomyśleć też o tym, by korzystając z okazji zrobić coś co radość tych podniosłych chwil wzmocni i dodatkowo uszczęśliwi kogoś innego.


Jednym z pomysłów na spełnienie cudzych marzeń, może być poinformowanie innych o tym, że "Będziemy mieli Dziecko" ;) Jest to akcja społeczna, prowadzona przez Akademię Przyszłości, ktorą 10 lat temu wymyślił ks. Jacek Wiosna Stryczek. Wspiera w ten sposób dzieci mające problemy w szkole i w domu, dając im szanse nie tylko na lepsze oceny, ale też na lepszy start w dorosłość.
Cały projekt polega na tym, że noworzeńcy wybierają dziecko, któremu chcą pomóc, zgłaszają sie do akcji, a przy wręczaniu zaproszeń informują gości, że zamiast kwiatów otrzymywanych przy życzeniach proszą o przyłączenie się do zbiórki. Akademia Przyszłości wspiera Młodą Parę wizytówkami, które do zaproszeń można dołączyć oraz puszką, do której każdy może wrzucić kilka złotych od siebie.
I to co najbardziej mi się w całej tej akcji podoba - na tym, nasz kontakt z Akademią się nie kończy! Gdy już wybrane przez nas dziecko zaczyna osiągać sukcesy,  jesteśmy o tym informowani i na bierząco możemy śledzić jego postępy. Nie wiem, czy może być coś przyjemniejszego od takiej pomocy, o której skutkach jesteśmy i informowani ;)


W akcji mogą wziąć udział wszystkie pary planujące ślub, wystarczy zgłosić sie do dwóch tygodni przed weselem. Wiecej informacji oraz kontakt do fundacji tu: http://www.bedziemymielidziecko.pl


Podoba Wam się taki pomysł?;)


Zdjęcia pochodzą ze strony będziemymielidziecko.pl

9 komentarzy :

Ewelina pisze...

Świetny pomysł z tą akcją:) miło przy okazj móc komuś pomóc:)

Chmurka w kropki pisze...

gratulacje :) podwójne ;) mój ślub za niecałe 10 miesięcy - rozważę tą akcję :) myślę, że to świetny pomysł ;)

Justyna Wiśniewska pisze...

Świetna akcja! warto o niej mówić :)

Kasia pisze...

O proszę, o tej akcji zupełnie nie słyszałam. Przewinęły mi się różne inicjatywy aby zamiast kwiatów wesprzeć czy domy dziecka, czy schroniska dla zwierząt, ale o tej akurat nie słyszałam. Idę sobie poczytać.

kosmetyczkapelnacudow pisze...

Dokładnie;) Kwiaty zwiedną, a kasę, która goście maja na nie przeznaczyć można ulokować inaczej :)

kosmetyczkapelnacudow pisze...

Bardzo dziękuję ;) U mnie już zostało troche mniej i z tygodnia na tydzien coraz bardziej mye K tym, czy czegoś nie pominelismy ;) Moim zdaniem ta, czy jakakolwiek inna tego typu weselna inicjatywa to super pomysly ;)

kosmetyczkapelnacudow pisze...

To prawda :) A że chyba mało popularna to rozgłaszam :)

kosmetyczkapelnacudow pisze...

Ja ostatnio coraz mocniej interesuje sie tematem i szukam pomysly dla nas. Wydaje się to byc bardzo sensowne, choć schroniska też są moim zdaniem bardzo ważne ;) mi ta akcja została przedstawiona na ostatnich targach ślubnych w zeszły weekend i od tego czasu została w głowie ;)

LilOddiette pisze...

To świetny pomysł, o akcji nigdy nie słyszałam i do śluby, co prawda, mi daleko ale będe o nim pamiętać!

Copyright © 2014 Kosmetyczka Pełna Cudów

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi