wtorek, 2 maja 2017

Guerlain Terracotta Edition Limitee 30ans

Zbliża się lato, a wraz z nim przychodzą ciepłe, wakacyjne zapachy. Kolekcji plażowych jest wiele, można przebierać do woli, ale większość z nich ma kilka wspólnych mianowników, które przywodzą na myśl olejki do opalania, kokos i plażę. Fanki marki Guerlain mogą jeszcze upolować edycję limitowaną Terracotta 30 ans, która została wydana w 2014 roku z okazji 30lecia kolekcji Terracotta.
Ciepły zapach białych kwiatów, połączony z wanilią, kokosem i odrobiną bergamotki. Od początku miał kojarzyć się głównie z kolekcją do makijażu. Perfumy zostały stworzone przez Thierrego Wassera, który odpowiada między innymi za sukces Shalimar Parfum Initial czy La Petite Robe Noir. 


Terracotta jest zapachem skierowanym do fanek charakterystycznej słodyczy białych kwiatów. Chociaż może nie tylko, bo zazwyczaj jest mi z nimi nie po drodze, tutaj za to dostałam piękny bukiet, który przyjemnie nosi się nie tylko na plażę, ale też do jeansów w zwykły, ciepły dzień. Ma w sobie ogromną moc i pomimo teoretycznie letniego przeznaczenia nie znajdziesz w niej nic typowego dla letnich świeżaków. Jest za to elegancka słodycz kojarzącą się  z najlepszej jakości kremem do opalania. Jest moc i trwałość typowa dla Guerlain i wreszcie jest jakość, której niestety bardzo często typowo letnim zapachom zwyczajnie brakuje. Z samą kolekcją makijażową nie do końca mi się kojarzy, ale tu pewnie ile nosów tyle opinii. 

Terracotta 30 ans została wydana w 2014 roku. Piszę o niej teraz, ze względu na to, że jakimś cudem zaczęła się pojawiać w sklepach internetowych w bardzo dobrych cenach. Jest to świetna okazja do zrobienia zapasów lub poznania zapachu. Niestety edycje limitowane mają to do siebie, że w pewnym momencie zaczynają osiągać straszne ceny. Nie wiem dlaczego, ale stają się wtedy dla perfumoholika najbardziej atrakcyjne :) 

Możesz je znaleźć na Ceneo

A jakie są Twoje ulubione, letnie perfumy?

Brak komentarzy :

Copyright © 2014 Kosmetyczka Pełna Cudów

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi